НАЦИОНАЛНА РАМКА И СПЕЦИФИЧНИ РИСКОВЕ ОТ ИЗПИРАНЕ НА ПАРИ ЗА КРЕДИТНИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ

ЧРЕЗ ВИРТУАЛНА КЛАСНА СТАЯ

Продължителност на обучението: 1/2 ден /4 учебни часа/

Начало 9:30 ч.

Място на провеждане:

ЧРЕЗ ВИРТУАЛНА КЛАСНА СТАЯ

Програма на семинара:

  • Модул 1. Резюме на националната рамка, свързана с превенцията на използването на финансовата система за целите на изпирането на пари.
  • Модул 2. Специфични рискове от изпиране на пари в кредитния процес, посочени в Наднационалната и Националната оценки на риска. Свързани уязвимости и степен на риска:
  • - ИП (Изпиране на пари) от контрабанда;
  • - Риск ООД – ИП;
  • - Юридически лица с чуждестранно участие;
  • - Строителство – ИП;
  • - Риск: Храни/петролни продукти – ИП;
  • - Дейности с финансиране от ЕС – ИП;
  • - Бизнес кредити – ИП.
  • Други специфични рискове от изпиране на пари и финансиране на тероризма.
  • Водещ курса:

    Петър Петров, доктор по икономика и управление с докторат по въпросите, свързани с ликвидността на отраслово ниво. Автор е на книгите „Практически анализ на финансовите отчети – концепция и примери“, „Счетоводство и финанси за нефинансови мениджъри“, „Наръчник: Счетоводство и финанси за нефинансови мениджъри“ и „Наръчник: Ефективно взаимодействие управител – счетоводител“, както и на над 200 публикации в специализирани и периодични издания по тематики, свързани с прогнозирането на финансови затруднения, анализа на финансовите отчети, счетоводството и кредитния анализ. Автор на научни разработки в областта на ликвидността на нефинансовите предприятия на отраслово ниво, представени на международни научни конференции в страната и в чужбина. Консултира както малки и средни български и чуждестранни фирми, така и мултинационални компании, опериращи в над 165 държави в света. Участвал е в преговори на държавно ниво като водещ консултант. От 2005 г. е автор и водещ на фирмени обучения, динамични тренинги и семинари, свързани с тематиката на финансовия и кредитен анализ, разработването на успешни бизнес планове, бизнес преговори, успешните презентации. Лектор на Германо-Българска индустриално-търговска камара, Гьоте-Институт България, Международен банков институт, банки, небанкови финансови институции, лизингови компании.

    Такса за участие с ДДС: 192 лв. Срокът за регистрация за участие в семинара е 25 март 2020г.

    МОЛЯ, ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ! ПРИ ОТКАЗ НА ЗАЯВЕНО УЧАСТИЕ 3 и по-малко работни дни преди началото на семинар, заявителят дължи 50% от таксата за участие. При НЕЯВЯВАНЕ на записан участник, заявителят дължи 100% от таксата за участие.

    Участниците получават сертификат за завършения курс от Международен банков институт.

    Плащането се извършва: по банков път.

    Организация: "МБИ" ООД

    Централна кооперативна банка Клон “Дондуков”

    Сметка: BG24 CECB 9790 1041 5874 00
    BIC код: CECBBGSF

    В основание за превода се вписва: дата на курса, име и фамилия на участника. Фактура за преведената такса ще получите в деня на курса или (друго).

    За да участвате в курса, трябва да се запишете на телефон: 02 980 1854, 02 980 6087 или да се регистрирате директно през нашия сайт.

    Регистрирай се тук