ПРИСЪСТВЕН В ЗАЛА

(при изрично заявено желание и достатъчен брой желаещи е възможно да бъде създадена и виртуална класна стая за онлйн участие в семинара)

Продължителност на обучението: ½ ден

Начало: 09:30 ч.

Място на провеждане:

Учебен център на Международен банков институт - София 1202, ул. „Бачо Киро“ №49 (вход откъм ул. „Св. св. Кирил и Методий“). При изрично заявено желание и достатъчен брой желаещи е възможно да бъде създадена и виртуална класна стая за онлйн участие в семинара.

Кратко представяне:

Регламентът на ЕС за цифрова оперативна устойчивост (DORA) представлява важна стъпка за подобряване на устойчивостта на информационните и комуникационните технологии (ИКТ) и за справяне с предизвикателствата, свързани с киберсигурността и управлението на риска.

Семинарът ще разгледа практиката по прилагането на DORA във финансовия сектор, предизвикателствата, пред които са изправени финансовите субекти и начините за справяне с тях.

Програма на семинара:

• Внедряването на DORA - научени уроци и решени предизвикателства

• Делегирани регламенти – ИКТ риск, инциденти, доставчици и ограничен обхват на DORA

• Инструмент с отворен код за подготовка за докладване на критични доставчици - съгласно регламент 2024/2956

• Заключителна дискусия и въпроси и отговори

Лекторски екип:

Сашка Бончева, водещ експерт с дългогодишен опит в внедряването и управлението на международни стандарти в областта на киберсигурността, ИТ услугите и качеството. През своята кариера тя е ръководила внедряването на ключови ISO системи като ISO/IEC 20000-1:2018 (Управление на ИТ услуги), ISO/IEC 27001:2022 (Информационна сигурност), ISO 14001:2015 (Управление на околната среда), ISO 45001:2018 (Здраве и безопасност при работа) и ISO 9001:2015 (Управление на качеството), помагайки на организации да повишат своята сигурност, ефективност и съответствие с регулациите.

Мирослав Митев, опитен одитор и консултант с над 20 години в управлението на системи за качество, информационна сигурност и здраве и безопасност. Той е сертифициран по ключови стандарти като ISO/IEC 27001:2022 (Сигурност на информацията), ISO 27701:2019 (Сигурност на личните данни), ISO 45001:2018 (Здраве и безопасност при работа) и ISO/IEC 20000-1:2011 (ИТ услуги). С докторска степен по Теория на научната информация от УниБИТ и преподавателски опит в Техническия университет в София и УниБИТ, Мирослав е водещ експерт в интегрираните системи за управление и информационната сигурност. Неговият опит го прави ключов партньор за имплементирането на DORA (Digital Operational Resilience Act). Със задълбочени знания по ISO/IEC 27001 и ISO/IEC 20000-1, той може да помогне на финансовите институции да постигнат съответствие с новите изисквания за цифрова устойчивост, като гарантира ефективна защита и управление на ИТ услугите.

Ясен Танев,изтъкнат експерт по киберсигурност, сертифициран водещ одитор по ISO 27001:2022 (Системи за управление на информационната сигурност), и университетски преподавател с дългогодишен опит. Той е също така член на Обществения съвет към Министерството на електронното управление и участва в Комисията по електронно управление и информационни технологии в 49-тото Народно събрание. С дълбоки познания в областта на информационната сигурност и богат опит в одитирането, Ясен Танев може да допринесе за DORA (Digital Operational Resilience Act) с практически подход, базиран на международно признати стандарти като ISO 27001:2022. Неговата роля в регулаторните и обществени среди му дава уникална перспектива за прилагането на DORA, осигурявайки ефективни механизми за дигитална устойчивост в банковия сектор. Комбинирайки академичния си опит и експертния си опит в одитите, той може да помогне на организациите да внедрят практични и адекватни мерки за информационна сигурност, като гарантира съответствие със строгите изисквания на DORA.

ЗАБЕЛЕЖКА: Участниците получават сертификат за завършения курс от Международен банков институт

Таксата за участие е 264 лева с включен ДДС.

МОЛЯ, ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ! ПРИ ОТКАЗ НА ЗАЯВЕНО УЧАСТИЕ 3 и по-малко работни дни преди началото на семинар, заявителят дължи 50% от таксата за участие. При НЕЯВЯВАНЕ на записан участник, заявителят дължи 100% от таксата за участие.

Плащането се извършва: по банков път, като изрично се посочи темата на семинара.

Организация: "МБИ" ЕООД

Централна кооперативна банка Клон “Дондуков”

Сметка: BG24 CECB 9790 1041 5874 00
BIC код: CECBBGSF

В основание за превода се вписва: дата на курса, име и фамилия на участника. Фактура за преведената такса ще получите в деня на курса или (друго).

За да участвате в курса, трябва да се запишете на телефон: 0889 476 160, 0888 222 351 или да се регистрирате директно през нашия сайт.

Регистрирай се тук