ПРИСЪСТВЕН В ЗАЛА

(при изрично заявено желание и достатъчен брой желаещи е възможно да бъде създадена и виртуална класна стая за онлйн участие в семинара)

Продължителност на обучението: 1 ден (8 учебни часа)

Начало: 09:30 ч.

Място на провеждане:

Учебен център на Международен банков институт - София 1202, ул. „Бачо Киро“ №49 (вход откъм ул. „Св. св. Кирил и Методий“). При изрично заявено желание и достатъчен брой желаещи е възможно да бъде създадена и виртуална класна стая за онлйн участие в семинара.

Кратко представяне:

Ще бъдат представени основните концепции на автоматичния обмен на информация, както и ще бъде направен практически поглед за това как тези концепции се отразят върху отчетните файлове. Акцент на семинара е обхватът на обменяната информация и как той кореспондира с xml схемата за отчетните файлове.

Процедурите са комплексна проверка са едно от основните задължения на финансовите институции, което гарантира пълното и коректно предоставяне на информация. Специално внимание ще бъде обърнато на това как следва да предоставя информация за сметките на образувания и контролиращи лица, което често представлява сериозно практическо затруднение за финансовите институции при изготвянето на отчетните файлове. Ще бъдат представени промените в CRS, които се очаква да бъдат въведени от 2026 г.

За кого е предназначен семинарът?

Семинарът е подходящ за служители на финансови институции, които са отговорни за прилагането на автоматичния обмен на информация за финансови сметки, изготвянето на отчетните файлове и осигуряване съответствието на финансовите институции с правилата на CRS/DAC2/FATCA.

Програма на семинара:

1. Автоматичен обмен на информация (AEOI) за финансови сметки (FATCA, CRS и Директива 2014/107/ЕC (DAC 2)). CRS 2.0 – промените в Стандарта за автоматичен обмен на информация за финансови сметки. Crypto Asset Reporting Framework (CARF) и DAC 8.

2. Обхват на обменяната информация + промените, свързани с DAC2. Връзка и съответствие на нормативните изисквания с техническата схема.

3. Общи насоки за определяне на юрисдикцията, на която едно физическо лице е местно за данъчни цели.

4. Нови категории финансови институции и финансови сметки съгласно CRS 2.0.

5. Процедури по комплексна проверка на съществуващи сметки на физически лица.

6. Процедури по комплексна проверка на нови сметки на физически лица.

7. Процедури по комплексна проверка на съществуващи сметки на юридически лица и други правни образувания.

8. Процедури по комплексна проверка на нови сметки на юридически лица и други правни образувания.

9. Предоставяне на информация за юридически лица и други правни образувания - видове титуляри на сметки (CRS101, CRS102 и CRS103).

10. Промени в техническата схема след CRS 2.0.

Лекторски екип:

Иван Антонов, Главен юрисконсулт в дирекция "Спогодби за избягване на двойно данъчно облагане", Централно управление на Национална агенция за приходите

ЗАБЕЛЕЖКА: Участниците получават сертификат за завършения курс от Международен банков институт

Такса за участие с ДДС: 264 лв. При записване на трима и повече участници от една банка/институция таксата за участие с отстъпка е в размер на 240 лв. на човек.

МОЛЯ, ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ! ПРИ ОТКАЗ НА ЗАЯВЕНО УЧАСТИЕ 3 и по-малко работни дни преди началото на семинар, заявителят дължи 50% от таксата за участие. При НЕЯВЯВАНЕ на записан участник, заявителят дължи 100% от таксата за участие.

Плащането се извършва: по банков път, като изрично се посочи темата на семинара.

Организация: "МБИ" ЕООД

Централна кооперативна банка Клон “Дондуков”

Сметка: BG24 CECB 9790 1041 5874 00
BIC код: CECBBGSF

В основание за превода се вписва: дата на курса, име и фамилия на участника. Фактура за преведената такса ще получите в деня на курса или (друго).

За да участвате в курса, трябва да се запишете на телефон: 0889 476 160, 0888 222 351 или да се регистрирате директно през нашия сайт.

Регистрирай се тук